Vai al contenuto

  • Log In with Google      Accedi   
  • Registrati ora!
  Moldova-mms.com News dal Regina Pacis Seborganelmondo  




SMMS   a
moldova-mms.com

     VEDI MEGLIO
    
e commenta >>

     IMGS   a:   live @ moldova-mms . com
     MMS    a:   live @ moldova-mms . com





- - - - -

Matrimonio


  • Non puoi aprire una nuova discussione
  • Effettua l'accesso per rispondere
Questa discussione ha avuto 14 risposte

#11 minupepita

minupepita

    AdvMI

  • Ambasadiani MI1e
  • StellaStellaStella
  • Messaggi: 890
    Località:Trento

    Medaglie



Inviato 09 February 2009 - 09:55:42


Visualizza messaggionallya, su 7-Feb-2009 18:24, dice:

salut...din pacate iubitul tau nu paote face nimic,dar e posibil sa-ti faca toate documentele o ruda de gradul intii(mama,tata,sora,frate)trebuie doar sa mergi la ambasada moldovei in italia(bologna sau roma)si sa faci o procura pe numele rudei(costa,daca nu gresesc 40 euro)cu procura data ruda in cauza iti poate face toate actele necesare...succes






Daca trebuie sa mearga la Ambasada sau Consolat sa faca procura, poate foarte bine s-o faca pe numele prietenului ei, daca el se duce acasa, decit sa faca pe o persoana staina. Daca are o ruda de gradul 1 (mama, tata, fratele) ca au acelas nume, nu-i trebuieste procura, trebuie sa trimita acasa buletinul de identitate si atita.

Eu lucrul acesta l-am facut asta vara...


#12 cassandra

cassandra

    MI

  • Ambasadiani MI1-e
  • StellaStella
  • Messaggi: 412
    Località:Moldova

    Medaglie

Inviato 09 February 2009 - 10:05:21


Visualizza messaggionallya, su 9-Feb-2009 01:11, dice:

acum o luna in urma o doamna din moldova,mi-a facut toate aceste documente,nu o cunosc de persoana,dar mi-a facut un lucru bun...am deja nulla osta si 12 februarie ma casatoresc,am conservat numarul ei(nu se stie...niciodata)sunati-ma la num.3490563491
....esti ,,molto gentile'' :) mersi mult,sper sa nu deranzej daca te sun :)



,,Cerca di essere sempre te stesso,cosi un giorno potrai dire di essere stato l'unico.''                                                                                                         Jim Morrison''.

#13 Anna86

Anna86

    Nb

  • Ambasadiani MI1-e
  • Stella
  • Messaggi: 6

Inviato 09 February 2009 - 15:01:24


Ma bucura faptul ca se poate de facut asas ceva.Merci mult Nally)) :)


#14 Anna86

Anna86

    Nb

  • Ambasadiani MI1-e
  • Stella
  • Messaggi: 6

Inviato 18 March 2009 - 20:03:29


M-am interessat  si am inteles ca se poate aici de casatorit,dar e lunga istoria.trebuie sa fac procura pe o persoana la Md care sa-mi facac actele cind imi face procura trebuie sa ma duc la questura.E adevart ca dupa ce primesc procura de la notariat e nevoie sa ma duc la questura?Si ce sa fac eu la questura,daca nu sunt in regula?Sa este probabilitatea ca o sa  ma trimita tot cu procura acasa?


#15 boboc

boboc

    Nb

  • Ambasadiani MI1
  • Stella
  • Messaggi: 1

Inviato 21 June 2009 - 23:39:54


Visualizza messaggioAnna86, su 18-Mar-2009 21:03, dice:

M-am interessat  si am inteles ca se poate aici de casatorit,dar e lunga istoria.trebuie sa fac procura pe o persoana la Md care sa-mi facac actele cind imi face procura trebuie sa ma duc la questura.E adevart ca dupa ce primesc procura de la notariat e nevoie sa ma duc la questura?Si ce sa fac eu la questura,daca nu sunt in regula?Sa este probabilitatea ca o sa  ma trimita tot cu procura acasa?
Salut la toti.Am citit toate mesagele si am aflat lucruri interesante.Anna86,as vrea sa aflu cum ai hotarit problema,caci in situatie similara is si eu.As vrea sa stiu,se poate de inregistrat casatoria in comuna,chiar daca unul din noi nu e in regula? Cu perfectarea documentelor din Moldova,nu am probleme.





Leggono questa discussione 0 utenti

0 utenti, 0 ospiti, 0 utenti anonimi










                                                               Effettua i tuoi pagamenti con PayPal.  un sistema rapido, gratuito e sicuro.



info@ambasada.it

 Telegram.me/Ambasada     iMessage: info@ambasada.it

fax (+39) 02 70033057       tel (+39) 02 45077169


Sedi diplomatiche della Repubblica di Moldavia:

Ambasciata di Roma
   Consolato di Milano  Consolato di Padova





Privacy e Cookie Policy / Termini e Regole del Forum