Vai al contenuto

  • Log In with Google      Accedi   
  • Registrati ora!
  Moldova-mms.com News dal Regina Pacis Seborganelmondo  




SMMS   a
moldova-mms.com

     VEDI MEGLIO
    
e commenta >>

     IMGS   a:   live @ moldova-mms . com
     MMS    a:   live @ moldova-mms . com





- - - - -

Matrimonio


  • Non puoi aprire una nuova discussione
  • Effettua l'accesso per rispondere
Questa discussione ha avuto 14 risposte

#1 Anna86

Anna86

    Nb

  • Ambasadiani MI1-e
  • Stella
  • Messaggi: 6

Inviato 07 February 2009 - 18:15:45


SAlut la toti!
Am nevoie de ajutorul vostru.Sunt moldoveanca,clandestina,iubitul meu e moldovan,e in regula cu permis de sedere.Deci noi am vrea sa ne casatorim aici .Pentru a obtine nulla osta am vazut lista de documente.Eu nu pot sa obtin actelel deoarece nu pot pleca acasa.Iubitul meu daca pleaca acasa poate sa faca actelel in locul meu(cazierul judiciar,certificat de stare civila,adv. de nasterer traduse si legalizate)sau poate sa le faca alta persoana?Ajutati-ma va rog! :(


#2 nallya

nallya

    Nb

  • Ambasadiani MI1-e
  • Stella
  • Messaggi: 13
    Località:Moldavia

Inviato 07 February 2009 - 18:24:24


salut...din pacate iubitul tau nu paote face nimic,dar e posibil sa-ti faca toate documentele o ruda de gradul intii(mama,tata,sora,frate)trebuie doar sa mergi la ambasada moldovei in italia(bologna sau roma)si sa faci o procura pe numele rudei(costa,daca nu gresesc 40 euro)cu procura data ruda in cauza iti poate face toate actele necesare...succes


#3 lilic

lilic

    Nb

  • Ambasadiani MI1-e
  • Stella
  • Messaggi: 76

Inviato 07 February 2009 - 18:27:15


aceeasi siuatie prin care am trecut si eu...
contacteaza-ma in privat si-ti voi spune mai multe.....


#4 cassandra

cassandra

    MI

  • Ambasadiani MI1-e
  • StellaStella
  • Messaggi: 412
    Località:Moldova

    Medaglie

Inviato 07 February 2009 - 20:08:39


Visualizza messaggiolilic, su 7-Feb-2009 19:27, dice:

aceeasi siuatie prin care am trecut si eu...
contacteaza-ma in privat si-ti voi spune mai multe.....
...dar de ce nu spui aici (sigur daca doresti)ca sa stim si noi cum sa procedam,caci sunt multi dintre noi care au nevoie ...... :)



,,Cerca di essere sempre te stesso,cosi un giorno potrai dire di essere stato l'unico.''                                                                                                         Jim Morrison''.

#5 nallya

nallya

    Nb

  • Ambasadiani MI1-e
  • Stella
  • Messaggi: 13
    Località:Moldavia

Inviato 08 February 2009 - 10:58:01


va spun eu...stiti bine cum functioneaza legile in moldova...deci destul ca platesti o persoana in moldova(sunt multi din astia)si fac ei totul...toate actele,traduse si legalizate


#6 cassandra

cassandra

    MI

  • Ambasadiani MI1-e
  • StellaStella
  • Messaggi: 412
    Località:Moldova

    Medaglie

Inviato 08 February 2009 - 11:23:17


Visualizza messaggionallya, su 8-Feb-2009 11:58, dice:

va spun eu...stiti bine cum functioneaza legile in moldova...deci destul ca platesti o persoana in moldova(sunt multi din astia)si fac ei totul...toate actele,traduse si legalizate
.....da ,ai dreptat,dar trebue sa cunosti persoana,care se poate ocupa,cum pot sa o contactez.... si sa am incredere ca va face lucru bun,ai pe cineva de baza?:conf (13):



,,Cerca di essere sempre te stesso,cosi un giorno potrai dire di essere stato l'unico.''                                                                                                         Jim Morrison''.

#7 Anna86

Anna86

    Nb

  • Ambasadiani MI1-e
  • Stella
  • Messaggi: 6

Inviato 08 February 2009 - 13:00:35


Nally cunosti asa vreo persoana.Noi rude nu prea avem.Poate sunt anumite persoane care se ocupa cu asa ceva.Of Doamne cite probleme.  :conf (13):


#8 cassandra

cassandra

    MI

  • Ambasadiani MI1-e
  • StellaStella
  • Messaggi: 412
    Località:Moldova

    Medaglie

Inviato 08 February 2009 - 13:44:31


Visualizza messaggioAnna86, su 8-Feb-2009 14:00, dice:

Nally cunosti asa vreo persoana.Noi rude nu prea avem.Poate sunt anumite persoane care se ocupa cu asa ceva.Of Doamne cite probleme.  :conf (13):
...cer scuze,dar de unde esti Anna86?



,,Cerca di essere sempre te stesso,cosi un giorno potrai dire di essere stato l'unico.''                                                                                                         Jim Morrison''.

#9 Anna86

Anna86

    Nb

  • Ambasadiani MI1-e
  • Stella
  • Messaggi: 6

Inviato 08 February 2009 - 21:08:43


Sunt din Chisinau.In Italia locuiesc in Milano


#10 nallya

nallya

    Nb

  • Ambasadiani MI1-e
  • Stella
  • Messaggi: 13
    Località:Moldavia

Inviato 09 February 2009 - 00:11:25


acum o luna in urma o doamna din moldova,mi-a facut toate aceste documente,nu o cunosc de persoana,dar mi-a facut un lucru bun...am deja nulla osta si 12 februarie ma casatoresc,am conservat numarul ei(nu se stie...niciodata)sunati-ma la num.3490563491





Leggono questa discussione 0 utenti

0 utenti, 0 ospiti, 0 utenti anonimi










                                                               Effettua i tuoi pagamenti con PayPal.  un sistema rapido, gratuito e sicuro.



info@ambasada.it

 Telegram.me/Ambasada     iMessage: info@ambasada.it

fax (+39) 02 70033057       tel (+39) 02 45077169


Sedi diplomatiche della Repubblica di Moldavia:

Ambasciata di Roma
   Consolato di Milano  Consolato di Padova





Privacy e Cookie Policy / Termini e Regole del Forum