Vai al contenuto

  • Log In with Google      Accedi   
  • Registrati ora!
  Moldova-mms.com News dal Regina Pacis Seborganelmondo  




SMMS   a
moldova-mms.com

     VEDI MEGLIO
    
e commenta >>

     IMGS   a:   live @ moldova-mms . com
     MMS    a:   live @ moldova-mms . com





- - - - -

Incredibil, dar adevărat – Silvio Berlusconi: „Italia este o ţară de rahat!”


  • Non puoi aprire una nuova discussione
  • Effettua l'accesso per rispondere
Nessuna risposta in questa discussione

#1 Ambasada.it

Ambasada.it

    TpX2MI

  • Ambasadiani MIra
  • StellaStellaStellaStellaStellaStellaStellaStellaStellaStellaStellaStella
  • Messaggi: 15,777

Inviato 02 September 2011 - 20:30:42


[font=" Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 15px; line-height: 24px; background-color: rgb(255, 255, 255); "]

Immagine inviata[/font]Foto: Reuters

Agenţia italiană Ansa a publicat joi înregistrarea unei convorbiri telefonice între premierul italian, Silvio Berlusconi, şi un apropiat al acestuia, urmărit de justiţia italiană, care i-a pus sub urmărire telefonul. La un moment dat, Berlusconi i se confesează lui Walter Lavitola, aflat în străinătate, că este tentat să părăsească Italia, pentru că este „o ţară de rahat”.

„Sunt transparent, atât de curat în afacerile mele, încât nu mă poate deranja nimic. Nu fac nimic din ceea ce poate fi considerat o infracţiune. Se poate spune despre mine că fac amor. Este singurul lucru care se poate spune. În câteva luni mă duc să-mi văd de treabă, altundeva. Mă duc din această ţară de rahat, care mă face să vomez”, şi-a vărsat năduful Berlusconi într-o conversaţie avută pe 13 iulie cu Lavitola.

Editor al unui cotidian italian, Walter lavitola este urmărit de justiţia italiană, care a emis un mandat de arestare pe numele său într-un caz în care este suspectat împreună cu un om de afaceri, Giampaolo Tarantini, care a fost arestat în martie, de extorcare.

Tarantini a fost implicat, cu doi ani în urmă, şi în scandalul prostituatei Patrizia D'Addario, care a afirmat că a petrecut o noapte cu Silvio Berlusconi. Afaceristul a declarat la acel moment că i-a furnizat lui Berlusconi 30 de femei pregătite să-i acorde favoruri sexuale premieriului italian, în timpul petrecerilor date de acesta la reşedintele sale. din Roma şi Sardinia, din septembrie 2008 şi până în ianuarie 2009.

Valter Lavitola este suspectat de justiţie italiană că a intermediat plăţile efectuate de Berlusconi către Tarantini, dar şi că şi-a însuşit o parte din aceste sume.





.





Leggono questa discussione 1 utenti

0 utenti, 1 ospiti, 0 utenti anonimi










                                                               Effettua i tuoi pagamenti con PayPal.  un sistema rapido, gratuito e sicuro.



info@ambasada.it

 Telegram.me/Ambasada     iMessage: info@ambasada.it

fax (+39) 02 70033057       tel (+39) 02 45077169


Sedi diplomatiche della Repubblica di Moldavia:

Ambasciata di Roma
   Consolato di Milano  Consolato di Padova





Privacy e Cookie Policy / Termini e Regole del Forum