Vai al contenuto

  • Log In with Google      Accedi   
  • Registrati ora!
  Moldova-mms.com News dal Regina Pacis Seborganelmondo  




SMMS   a
moldova-mms.com

     VEDI MEGLIO
    
e commenta >>

     IMGS   a:   live @ moldova-mms . com
     MMS    a:   live @ moldova-mms . com





- - - - -

AJUTOR,INFORMATIE,VA ROG!


  • Non puoi aprire una nuova discussione
  • Effettua l'accesso per rispondere
Questa discussione ha avuto 10 risposte

#1 iulie80

iulie80

    Nb

  • Ambasadiani MI1e
  • Stella
  • Messaggi: 3

Inviato 19 May 2008 - 15:42:33


SALUT!ma numesc MARINA,sint cetatean al rep.MOLDOVA.as avea nevoie de niste informatii exacte,daca se poate!va ultumesc anticipat!de o saptamana incerc sa dau de consul.de la BOLOGNA pentru niste informatii si ma enervez ca nu poti sa rezolvi ceva in viata asta fara nervi.sint gravida in luna 5 si in august imi scade pasaportul.de plecat acasa nu pot,in primul rind ca trebuie sa stau sub observatie si in al doilea rind cu masina nu pot pleca din cauza ca permisul de "soggiorno" e la reinoire de un an...CE as putea face in acest caz? si mai am o problema-trebuie sa ma casatoresc cu tatal copilului(e roman ca cetatean)-cum pot sa merg in romania dupa nasterea copilului in Italia????????????DACA E CINEVA CARE POATE SA-MI RASPUNDA II MULTUMESC ANTICIPAT.ADRESA MEA DE MAIL E:   iulie80@yahoo.com


#2 Guest_Curiosa_*

Guest_Curiosa_*
  • Ospite

Inviato 19 May 2008 - 15:59:06


Visualizza messaggioiulie80, su 19-May-2008 17:42, dice:

SALUT!ma numesc MARINA,sint cetatean al rep.MOLDOVA.as avea nevoie de niste informatii exacte,daca se poate!va ultumesc anticipat!de o saptamana incerc sa dau de consul.de la BOLOGNA pentru niste informatii si ma enervez ca nu poti sa rezolvi ceva in viata asta fara nervi.sint gravida in luna 5 si in august imi scade pasaportul.de plecat acasa nu pot,in primul rind ca trebuie sa stau sub observatie si in al doilea rind cu masina nu pot pleca din cauza ca permisul de "soggiorno" e la reinoire de un an...CE as putea face in acest caz? si mai am o problema-trebuie sa ma casatoresc cu tatal copilului(e roman ca cetatean)-cum pot sa merg in romania dupa nasterea copilului in Italia????????????DACA E CINEVA CARE POATE SA-MI RASPUNDA II MULTUMESC ANTICIPAT.ADRESA MEA DE MAIL E:   iulie80@yahoo.com
Marina scrie in italiana daca poti!


#3 rodi

rodi

    AdvMI

  • Ambasadiani MI1e
  • StellaStellaStella
  • Messaggi: 707
    Località:moldova

    Medaglie



Inviato 19 May 2008 - 17:43:26


Visualizza messaggioiulie80, su 19-May-2008 16:42, dice:

SALUT!ma numesc MARINA,sint cetatean al rep.MOLDOVA.as avea nevoie de niste informatii exacte,daca se poate!va ultumesc anticipat!de o saptamana incerc sa dau de consul.de la BOLOGNA pentru niste informatii si ma enervez ca nu poti sa rezolvi ceva in viata asta fara nervi.sint gravida in luna 5 si in august imi scade pasaportul.de plecat acasa nu pot,in primul rind ca trebuie sa stau sub observatie si in al doilea rind cu masina nu pot pleca din cauza ca permisul de "soggiorno" e la reinoire de un an...CE as putea face in acest caz? si mai am o problema-trebuie sa ma casatoresc cu tatal copilului(e roman ca cetatean)-cum pot sa merg in romania dupa nasterea copilului in Italia????????????DACA E CINEVA CARE POATE SA-MI RASPUNDA II MULTUMESC ANTICIPAT.ADRESA MEA DE MAIL E:   iulie80@yahoo.com
ho provato di inviarti la risposta al tuo indirizzio visualizzatto qui desopra e mi dici non valido.
marina vezi aici
quarda qui...
http://ambasada.it/i...?showtopic=1334



Nel momento in cui tutto era buio, tu sei arrivato ad illuminare il mio mondo con un sorriso, una mano tesa che non mi ha lasciato nemmeno quando stavo per sprofondare nelle ingiustizie della vita. Grazie di esserci.

                                                                  A mio marito e mia figlia....

#4 iulie80

iulie80

    Nb

  • Ambasadiani MI1e
  • Stella
  • Messaggi: 3

Inviato 19 May 2008 - 19:59:53


e-mailul meu e iulie80@yahoo.com    imposibil ca ti-a dat negativ


#5 Cristal

Cristal

    TpMI

  • Ambasadiani MI1a
  • StellaStellaStellaStella
  • Messaggi: 1,421
    Località:Roma
    Interessi: L'anima di una persona sta nascosta nello sguardo, per questo abbiamo paura di guardarci negli occhi. Jim Morrison

    Medaglie





Inviato 19 May 2008 - 20:59:39


Pasaportul daca iti expira cel mai bine e sa faci unul nou. Asta se poate face doar in Moldova. Sau il faci tu personal, sau prin procura facuta la Consulat pe numele persoanei care in Moldova s-ar putea ocupa de procedura de perfectare a pasaportului.
Daca permesso di soggiorno iti este la prelungire, ai putea sa mergi in Moldova cu avionul, e si mai putin stresant decat cu masina. Doar ca in aceasta perioada biletele sunt cam scumpe.

citeste si aici:
http://ambasada.it/i...1...opid=15485



Immagine inviata


www.mondodeicolori.net

L'anima di una persona sta nascosta nello sguardo, per questo abbiamo paura di guardarci negli occhi. Jim Morrison


#6 iulie80

iulie80

    Nb

  • Ambasadiani MI1e
  • Stella
  • Messaggi: 3

Inviato 20 May 2008 - 15:41:46


Visualizza messaggioCristal, su 19-May-2008 20:59, dice:

Pasaportul daca iti expira cel mai bine e sa faci unul nou. Asta se poate face doar in Moldova. Sau il faci tu personal, sau prin procura facuta la Consulat pe numele persoanei care in Moldova s-ar putea ocupa de procedura de perfectare a pasaportului.
Daca permesso di soggiorno iti este la prelungire, ai putea sa mergi in Moldova cu avionul, e si mai putin stresant decat cu masina. Doar ca in aceasta perioada biletele sunt cam scumpe.

citeste si aici:
http://ambasada.it/i...1...opid=15485
mersi pentru raspuns


#7 Guest_vladislav_*

Guest_vladislav_*
  • Ospite

Inviato 20 May 2008 - 15:49:49


Visualizza messaggioiulie80, su 19-May-2008 16:42, dice:

SALUT!ma numesc MARINA,sint cetatean al rep.MOLDOVA.as avea nevoie de niste informatii exacte,daca se poate!va ultumesc anticipat!de o saptamana incerc sa dau de consul.de la BOLOGNA pentru niste informatii si ma enervez ca nu poti sa rezolvi ceva in viata asta fara nervi.sint gravida in luna 5 si in august imi scade pasaportul.de plecat acasa nu pot,in primul rind ca trebuie sa stau sub observatie si in al doilea rind cu masina nu pot pleca din cauza ca permisul de "soggiorno" e la reinoire de un an...CE as putea face in acest caz? si mai am o problema-trebuie sa ma casatoresc cu tatal copilului(e roman ca cetatean)-cum pot sa merg in romania dupa nasterea copilului in Italia????????????DACA E CINEVA CARE POATE SA-MI RASPUNDA II MULTUMESC ANTICIPAT.ADRESA MEA DE MAIL E:   iulie80@yahoo.com

Unica soluzie e sa faci procura pe cineva, daca nu vrei sa mergi in Moldova.
Cum a scris si Cristina.  :6:
Dar daca te stradui poti sa te duci si in Moldova pe vrio 2 saptamini, daca vrei gasesti si bilet mai eftin.
Sapoi cine zice ca nu se poate de dus si tranzit prin altre tari.
Eu cunosc o persoana care fara permis de sogiorno sa dus prin timisoara si inca si fara viza.
Acolo este zona neutra a eroportului unde treci din un avion in altul si gata, si nu trebuie sa prezinti decit pasaportul albastru si atit.  :thumbsup:


#8 minupepita

minupepita

    AdvMI

  • Ambasadiani MI1e
  • StellaStellaStella
  • Messaggi: 890
    Località:Trento

    Medaglie



Inviato 20 May 2008 - 16:53:25


Visualizza messaggiovladislav, su 20-May-2008 15:49, dice:


Unica soluzie e sa faci procura pe cineva, daca nu vrei sa mergi in Moldova.




Pai ea a spus ca nici cu consulatul nu reuseste sa aiba contact. Ca vedeti ce prostie e asta ca trebuie de facut delega anume la consulatul tarii noastre , si ei stau si dorm acolo :girl_cray2:


#9 minupepita

minupepita

    AdvMI

  • Ambasadiani MI1e
  • StellaStellaStella
  • Messaggi: 890
    Località:Trento

    Medaglie



Inviato 20 May 2008 - 16:59:02


Visualizza messaggiovladislav, su 20-May-2008 15:49, dice:


Sapoi cine zice ca nu se poate de dus si tranzit prin altre tari.
Eu cunosc o persoana care fara permis de sogiorno sa dus prin timisoara si inca si fara viza.
Acolo este zona neutra a eroportului unde treci din un avion in altul si gata, si nu trebuie sa prezinti decit pasaportul albastru si atit. :thumbsup:




Da , Vlad , dar persoana care cunosti tu a trecut acum de la 30 martie in poi  prin Timisoara? Ca doar s-a zis ca de la 30 martie con la ricevuta se fac numai voluri directe.


#10 rodi

rodi

    AdvMI

  • Ambasadiani MI1e
  • StellaStellaStella
  • Messaggi: 707
    Località:moldova

    Medaglie



Inviato 20 May 2008 - 17:07:56


Visualizza messaggioiulie80, su 19-May-2008 20:59, dice:

e-mailul meu e iulie80@yahoo.com    imposibil ca ti-a dat negativ
da dar mi lo da :non exista......



Nel momento in cui tutto era buio, tu sei arrivato ad illuminare il mio mondo con un sorriso, una mano tesa che non mi ha lasciato nemmeno quando stavo per sprofondare nelle ingiustizie della vita. Grazie di esserci.

                                                                  A mio marito e mia figlia....




Leggono questa discussione 2 utenti

0 utenti, 2 ospiti, 0 utenti anonimi










                                                               Effettua i tuoi pagamenti con PayPal.  un sistema rapido, gratuito e sicuro.



info@ambasada.it

 Telegram.me/Ambasada     iMessage: info@ambasada.it

fax (+39) 02 70033057       tel (+39) 02 45077169


Sedi diplomatiche della Repubblica di Moldavia:

Ambasciata di Roma
   Consolato di Milano  Consolato di Padova





Privacy e Cookie Policy / Termini e Regole del Forum