Vai al contenuto

  • Log In with Google      Accedi   
  • Registrati ora!
  Moldova-mms.com News dal Regina Pacis Seborganelmondo  




SMMS   a
moldova-mms.com

     VEDI MEGLIO
    
e commenta >>

     IMGS   a:   live @ moldova-mms . com
     MMS    a:   live @ moldova-mms . com





* * * * * 1 voti

Parfumul


  • Non puoi aprire una nuova discussione
  • Effettua l'accesso per rispondere
Questa discussione ha avuto 4 risposte

#1 Galya

Galya

    MI

  • Ambasadiani MI1a
  • StellaStella
  • Messaggi: 236
    Località:Chisinau

    Medaglie







Inviato 21 June 2014 - 14:09:21


Immagine inviata
Zilele trecute, o draga prietena mi-a aratat un video, unde noi femeile suntem  asociate cu parfumul unui barbat, atunci m-am gandit la parfumul meu, la cum este si ce inseamna  pentru mine etc.
Acum 12 ani,  am descoperit primul si unicul meu  parfum, de care nu m-am despartit pana acum si pe care cred ca il voi mai purta inca mult timp. Este o fragranta floral-verde care pur si simplu m-a cucerit.
Daca e sa preiau ideea video-ului , ca parfumurile s-ar compara cu iubirile, atunci eu am avut doar o singura iubire in acest sens.
In 12 ani, doar o singura data am “inselat” iubitul meu parfum si asta a fost acum 5 ani, cand am primit cadou o sticluta diversa de parfum, de la o persoana draga, deci a fost criza celui de-al saptelea an, care a durat just, timpul cat s-a consumat continutul acelei sticlute.
Am revenit imediat si fara ezitare la prima mea dragoste.
Sincera sa fiu, in acea perioada am avut o problema personala legata de sentimente, de iubire.
Deci, in viata de zi cu zi, de 12 ani, la munca, in familie, in oras, la intalniri de orice fel,  eu port acelasi parfum, acelasi sens de prospetime, aceeasi fragranta usoara, care se contopeste suta la suta cu mine, cu felul meu de a fi,  pe care de multe ori chiar si dupa un minut de la pulverizare, ma intreb daca mi-am aplicat-o.
Tot El, mi-a fost calauza buna si pe perioada sarcinii, atunci cand practic, orice deranjeaza simtul olfactiv.
Sunt convinsa ca parfumul are tangente comune cu caracterul nostru si ca cine are mai multe fragrante odata sau le schimba des, face acelasi lucru si in viata, evident cu exceptiile de rigoare.
Parfumul ne caracterizeaza felul nostru de a fi si perioada vietii in care ne aflam. Daca avem o multime de fragrante si suntem incerti in ce sa alegem, inseamna ca avem aceleasi incertitudi si in viata.  

Voi cate parfumuri aveti si cat de des le schimbati? Immagine inviata


http://panzaru.com/parfumul/


#2 Rosa

Rosa

    Amministratrice

  • Ambasadiani MIra
  • StellaStellaStellaStellaStellaStellaStellaStella
  • Messaggi: 4,833

    Medaglie




Inviato 21 June 2014 - 21:27:47


Visualizza messaggioGalya, su 21 June 2014 - 14:09:21, dice:

Parfumul ne caracterizeaza felul nostru de a fi si perioada vietii in care ne aflam. Daca avem o multime de fragrante si suntem incerti in ce sa alegem, inseamna ca avem aceleasi incertitudi si in viata.  
Mmmm, nu prea cred ca un parfum poate spune (sau influenta) atat de mult... oricat de fin, scump, etc ar fi el... cel putin din punctul meu de vedere...

Visualizza messaggioGalya, su 21 June 2014 - 14:09:21, dice:

Voi cate parfumuri aveti si cat de des le schimbati? Immagine inviata

In general nu prea folosesc parfumuri (nu-mi permite buzunarul, de aceea ma descurc bine si cu deo stik Dove) dar am avut unul acum cativa ani (primit desigur ).
Acesta :)

amor-amor-tentation.jpg



Connettere internet cuore e cervello prima di scrivere!! (Franangy)

#3 Galya

Galya

    MI

  • Ambasadiani MI1a
  • StellaStella
  • Messaggi: 236
    Località:Chisinau

    Medaglie







Inviato 22 June 2014 - 12:21:33


Eu sunt sigura ca ne caracterizează si am in vedere aici de parfumul pe care ni-l alegem si ni-l cumpăram singuri, parfumurile dăruite sunt altceva...



#4 Rosa

Rosa

    Amministratrice

  • Ambasadiani MIra
  • StellaStellaStellaStellaStellaStellaStellaStella
  • Messaggi: 4,833

    Medaglie




Inviato 22 June 2014 - 13:59:45


Ops... atunci sunt o persoana fara... caracter. :)  (nu am cumparat niciodata un parfum)



Connettere internet cuore e cervello prima di scrivere!! (Franangy)

#5 Galya

Galya

    MI

  • Ambasadiani MI1a
  • StellaStella
  • Messaggi: 236
    Località:Chisinau

    Medaglie







Inviato 22 June 2014 - 17:13:15


Visualizza messaggioRosa, su 22 June 2014 - 13:59:45, dice:

Ops... atunci sunt o persoana fara... caracter. :)  (nu am cumparat niciodata un parfum)
De ce fără caracter? Am scris undeva de carater? Si hainele ne caracterizează, si modul cum vorbim si culoarea parului daca o alegem alta decât cea naturală si a rujului, etc totul vorbește despre noi...





Leggono questa discussione 0 utenti

0 utenti, 0 ospiti, 0 utenti anonimi










                                                               Effettua i tuoi pagamenti con PayPal.  un sistema rapido, gratuito e sicuro.



info@ambasada.it

 Telegram.me/Ambasada     iMessage: info@ambasada.it

fax (+39) 02 70033057       tel (+39) 02 45077169


Sedi diplomatiche della Repubblica di Moldavia:

Ambasciata di Roma
   Consolato di Milano  Consolato di Padova





Privacy e Cookie Policy / Termini e Regole del Forum