Vai al contenuto

  • Log In with Google      Accedi   
  • Registrati ora!
  Moldova-mms.com News dal Regina Pacis Seborganelmondo  




SMMS   a
moldova-mms.com

     VEDI MEGLIO
    
e commenta >>

     IMGS   a:   live @ moldova-mms . com
     MMS    a:   live @ moldova-mms . com





- - - - -

La doar 17 ani, Olesea Daranuța, originară din Republica Moldova a ajuns Miss in Portugalia.


  • Non puoi aprire una nuova discussione
  • Effettua l'accesso per rispondere
Nessuna risposta in questa discussione

#1 Ambasada.it

Ambasada.it

    TpX2MI

  • Ambasadiani MIra
  • StellaStellaStellaStellaStellaStellaStellaStellaStellaStellaStellaStella
  • Messaggi: 15,777

Inviato 08 September 2011 - 17:19:37


[font=" Arial; font-size: 15px; line-height: 18px; background-color: rgb(255, 255, 255); "]

La doar 17 ani, Olesea Daranuța, originară din Republica Moldova, se numără printre cele mai frumoase tinere din ţara lusitană.Șatena cu dimensiuni de invidiat a cucerit portughezii la 14 ani, iar de atunci zeci de premii i-au răsplă###### frumuseţea.

Immagine inviata

Coafură, machiaj şi podium - acesta este traseul zilnic al Olesei Daranuţa, care spune că modelingul este nu doar o sursă de existenţă, ci viitorul ei. Primul pas în lumea modei l-a făcut în 2009. „M-am înscris la concursul Miss Agueda în 2009 şi am luat locul doi, atunci am înţeles că vreau să continui drumul modelingului şi au urmat alte zeci de concursuri", povesteşte Olesea.

Fata cu părul lung şi cu ochi mari, precum îi spun fotografii portughezi în timpul sesiunilor foto, s-a născut în oraşul Tighina, dar a crescut şi a copilărit în satul Fetiţa, din Cimişlia, iar acum învaţă la conservator în Águeda, Portugalia. Modestă, dar cu planuri măreţe, tânăra spune că în câţiva ani va reuşi să defileze pe podiumuri chiar în oraşul modei, Milano.

„Îmi doresc foarte mult să ajung în Italia, să lucrez cu agenţii importante din lumea modei şi să duc faima Moldovei în alte ţări din Europa", spune fata, menţionând că vine în fiecare vară în ţara de baştină. Chiar dacă este abia la începutul carierei de model, Olesea sau Aless, cum îi spun prietenii, ştie deja care sunt secretele unui top-model de succes. „Trebuie sa ai corp frumos, încredere în tine, ochi expresivi, un zâmbet impecabil şi noroc", spune tânăra încrezătoare.

[/font]



.





Leggono questa discussione 1 utenti

0 utenti, 1 ospiti, 0 utenti anonimi










                                                               Effettua i tuoi pagamenti con PayPal.  un sistema rapido, gratuito e sicuro.



info@ambasada.it

 Telegram.me/Ambasada     iMessage: info@ambasada.it

fax (+39) 02 70033057       tel (+39) 02 45077169


Sedi diplomatiche della Repubblica di Moldavia:

Ambasciata di Roma
   Consolato di Milano  Consolato di Padova





Privacy e Cookie Policy / Termini e Regole del Forum